W dniach 1-2 czerwca 2011 r. odbyła się wycieczka szkolna w ramach której uczniowie klasy 2 ct poznali różne style architektoniczne w budownictwie. Zajęcia pod opieką p. M. Maziarczyka i G. Borucza odbyły się w przepięknej scenerii królewskiego grodu Kraków. Program obejmował zwiedzanie Wawelu - Katedry, Dzwonu Zygmunta i Krypty Królewskiej. Wspaniała pogoda sprzyjała spacerom uliczkami Starego Miasta - Kazimierza (dzielnica żydowska), Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Rynku, Sukiennic, Kościoła Mariackiego oraz wizycie na patio uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius. Dla pełnej satysfakcji zabrakło uroków wieczornego spaceru po Krakowie i podziwiania miasta nocą. Niestety burza tego wieczoru pokrzyżowała plany i trzeba było się zadowolić pobytem w schronisku, gdzie uczniowie szlifowali język angielski z nowo poznanymi koleżankami z Norwegii. ;-)