W środę 1 czerwca Samorząd Uczniowski, przy współpracy Pedagoga i Psychologa szkolnego, zorganizował akcję profilaktyczną "Moje bezpieczeństwo na drodze", skierowaną do pełnoletnich uczniów naszej szkoły. Celem akcji było uświadomienie młodym ludziom - w większości kierowcom - niebezpieczeństw wynikających z braku odpowiedzialności użytkowników drogi. Uczniowie, po wcześniejszym wprowadzeniu przez Panią Psycholog, obejrzeli spoty europejskich kampanii społecznych przeciwdziałających "piractwu drogowemu". Następnie o swoich doświadczeniach z pracy w "drogówce" opowiadali zaproszeni goście - Policjanci z Puławskiej Komendy. Odpowiadali oni również na pytania uczniów, dotyczące głównie prawnej odpowiedzialności kierowcy w przypadku popełnienia wykroczenia.

Wyświetlona została prezentacja przygotowana przez Stołeczną Policję specjalnie dla szkół ponadgimnazjalnych. W bardzo obrazowy sposób, za pomocą czytelnych wykresów, pokazywała np. skutki nadmiernej prędkości. Posłużono się również zdjęciami z wypadków, które wydarzyły się na polskich drogach. Materiały użyte do prezentacji były niezwykle drastyczne, zawierały bowiem autentyczne zdjęcia ofiar, ale dzięki temu, mamy nadzieję, zapadły w pamięci naszych uczniów i przyczynią się do bezpieczniejszej jazdy ich samych. Uczniowie samodzielnie dokonali podsumowania prelekcji, wymieniając najważniejsze przyczyny wypadków. Musimy przyznać, że temat i przedstawione materiały były dość drastyczne – szczególnie jak na Dzień Dziecka - i nie tylko na uczniach wywarły ogromne wrażenie, ale być może właśnie w ten sposób uda się choć trochę zmniejszyć krwawe, drogowe żniwo.