10 grudnia w 62 rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka odbyła się w naszej szkole trzecia edycja konkursu o funkcjonowaniu, respektowaniu a niekiedy łamaniu praw człowieka. W konkursie uczestniczyli wytypowani uczniowie z poszczególnych klas całej społeczności szkolnej. Celem konkursu jak co roku jest kształtowanie u młodych ludzi wartości najcenniejszych dla człowieka - życia, godności, wolności, swobodnego rozwoju, wzbudzanie refleksji nad przestrzeganiem podstawowych praw jednostki we współczesnym świecie a także sprawdzenie stopnia znajomości i zrozumienia praw człowieka przez młodych ludzi.

Po sprawdzeniu prac wyniki konkursu przedstawiają się następująco (czołowe 5 miejsc):

1. Matras Paweł kl. 4 at - 31 pkt
  2. Garbal Karolina kl. 1 gt - 24,5 pkt
  3. Wojdaszka Łukasz kl. 3 ct - 24,5 pkt
  4. Sadurski Rafał kl. 3 ct - 24 pkt
  5. Kobiałka Łukasz kl. 4 ct - 18,5 pkt.