Podobnie jak rok temu tegoroczna akcja mikołajowa SU naszej szkoły zwrócona była ku najmłodszym dzieciom z sąsiadującej szkoły nr 12. Zorganizowana zbiórka pozwoliła nam kupić paczki słodyczy dla dziesięciu małych wychowanków. Wyglądały nas  niecierpliwie od rana i przyjęły niezmiernie gorąco. Nim jednak doczekały  się gościa z Laponii ozdobiły z naszą pomocą choinkę jako dar dla przybysza. Kiedy już Mikołaj zawitał z workiem prezentów, chętnie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Potem nastąpiła chwila wspólnej zabawy przy klasycznych dziecięcych hitach i musieliśmy się z nimi rozstać. Dzieciaki  nie chciały nas puścić, więc obiecaliśmy przybyć za rok. Na pamiątkę dostaliśmy piękne, ceramiczne ozdoby na choinkę własnoręcznie wykonane przez uczniów SP nr 12.