Zgodnie z długoletnią tradycją w sobotę 9 października 2010 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły uczestniczyli w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Hasło tegorocznej 26 pielgrzymki młodzieży brzmiało: "Bądźmy świadkami miłości". Ks. bp Mieczysław Cisło przywitał wszystkich przybyłych słowami: "Pozdrawiam Was, drodzy maturzyści, którzy u progu dorosłego życia, stojąc przed wyborem drogi życiowej, albo potwierdzając ten wybór, przybyliście na Jasną Górę prosić Boga o światło Ducha Św. zarówno na czas egzaminów jak i na całe życie". Po uroczystej Eucharystii uczestnicy dokonali zawierzenia wszystkich maturzystów archidiecezji lubelskiej Maryi i otrzymali biskupie błogosławieństwo na dalsze lata.

Podczas modlitwy różańcowej i  apelu wieczornego w Kaplicy Cudownego Obrazu uczniowie wraz z wychowawcami i katechetami powierzyli opiece Matce Bożej Jasnogórskiej Pani swoje plany na przyszłość, marzenia i troski. W czasie drogi krzyżowej każdy szedł z zapaloną świecą i w skupieniu słuchał rozważań i próbował odnieść je do własnego życia. Mimo zmęczenia wróciliśmy z ogromnym bagażem przeżyć i wspaniałych wspomnień.