Od 11 do 15 października 2010 r. w naszej szkole gościliśmy młodzież i opiekunów z zaprzyjaźnionej z nami szkoły w Stendal. W skład delegacji 6 osobowej weszli nauczyciele: Falk Seifert (koordynator ds wymiany młodzieży między szkołami, na fot. po prawej), Thomas Beversdorf oraz uczniowie. Zwiedzili oni szkołę, zapoznali się z jej historią i bieżącymi problemami. W godzinach przedpołudniowych doszło do spotkanie ze starostą powiatu puławskiego p. Sławomirem Kamińskim i dzięki jego inicjatywie można było zorganizować wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. W promieniach jesiennego słońca odbył się wspólny spacer po osadzie parkowo - pałacowej i pamiątkowe zdjęcia. Program wizyty obejmował także wspólne praktyki w Centrum Kształcenia Praktycznego oraz zwiedzanie Nałęczowa i Kazimierza Dolnego.

W ostatnim dniu zaproszeni goście wzięli udział w szkolnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz odbył się mecz towarzyski na nowo wybudowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Na spotkaniu podsumowującym ustalono, że współpraca będzie nadal rozwijała się (trawa już od roku 2003) - planowany jest wyjazd do Stendal we wrześniu 2011 roku.