Dla 91 abiturientów technikum po raz ostatni w szkole zabrzmiał dzwonek. Szkolne mury pożegnały cztery klasy - 4 at, 4 bt (Technik Mechanik), 4 ct1 oraz 4 ct (Technik Budownictwa). Na uroczystym spotkaniu wręczono pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody dla najlepszych uczniów i tym, których frekwencja na zajęciach była wzorowa. Szczególne słowa uznania otrzymał prymus szkoły Piotr Zapora (wielokrotnie nagradzany za udział w różnych konkursach i olimpiadach). Za swoją sumienną pracę, bardzo dobre wyniki w nauce otrzymał z rąk p. Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego świadectwo z wyróżnieniem potoczne zwane "z czerwonym paskiem".

Puchary otrzymali uczniowie, odnoszący sukcesy, reprezentując szkołę w dyscyplinach sportowych. Nie zabrakło również w tym dniu wzruszających pożegnalnych słów od wychowawców oraz kwiatów od uczniów - symboli podziękowania za cztery lata wspólnej pracy. Do pełni szczęścia w dorosłym życiu potrzeba jeszcze pomyślnych egzaminów maturalnych oraz zawodowych.

Tradycyjnie już na koniec odbyła się sesja fotograficzna ostatnich pamiątkowych zdjęć (link do zdjęć grupowych -> ZDJĘCIA).