Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważne dla Polaków święto. Przypomina ono, że w naszej historii nie brakowało ludzi, dla których ojczyzna stanowiła najważniejszą wartość. Uchwalona przez Sejm Wielki konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po Stanach Zjednoczonych) ustawą zasadniczą.

W br. mija już 220 lat od tego wydarzenia, ale jest ono wciąż żywe, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród młodzieży.  W naszej szkole odbyła się akademia, którą zainicjowało wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie hymnu narodowego i wystąpienie pana dyrektora Krzysztofa Szabelskiego, który przypomniał historię dotyczącą tego zdarzenia. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów  klas 1at, 2at i 2dt pod kierunkiem p. Moniki Fijołek. Pan dyrektor Krzysztof Szabelski przypomniał rys historyczny i znaczenie tego dokumentu.

Apel  o tematyce uchwalenia Konstytucji 3 maja miał na celu nie tylko przypomnieć uczniom historię, zapoznać z głównymi postaciami i okolicznościami powstania pierwszej polskiej konstytucji, ale przede wszystkim miał za zadanie uczyć patriotyzmu i dumy z dokonań własnego narodu.