Dnia 5 października 2010 r. po raz pierwszy w naszej szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości z sześciu dziedzin dotyczących Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Pytania dotyczyły polityki, przysłów, zwyczajów świątecznych, geografii, historii oraz znanych osobistości z wyżej wymienionych krajów. Prace uczniów zostały sprawdzone przez nauczycieli języka niemieckiego: p. M. Rymkiewicz oraz p. M. Wierzbickiego. Najlepszymi okazali się Wojciech Krzyżan i Piotr Zapora z klasy 4 ct.

Za nimi na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z klasy 3 dt: Franciszek Winiarski i Andrzej Matras. Trzecie miejsce z kolei przypadło trzem klasom: Adrianowi Bachankowi i Marcinowi Kuli z 4 at, Łukaszowi Wojdaszce i Rafałowi Drabowi z 3ct oraz Karolowi Kowalskiemu i Rafałowi Ogrzyńskiemu z 2at. Na zwycieżców konkursu czekają drobne upominki ufundowane m.in. przez Ambasadę Federalną Niemiec w Warszawie.