W dniu 9.11.2011 przedstawiciele klas 3 at, 4 ct i 4 dt wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wycieczki była wizyta w  budynkach Sejmu R.P. oraz zwiedzanie wystawy w Muzeum Techniki. Pierwsza część wycieczki czyli zwiedzanie Sejmu okazała się prawdziwą lekcją demokracji i jednocześnie możliwością zobaczenia tego co uczniowie klas maturalnych realizują w ramach lekcji Wiedzy o Społeczeństwie.

Dzięki przystępnej wiedzy pana przewodnika godzina spędzona w gmachu Sejmu upłynęła bardzo szybko. Następnym etapem wycieczki było Muzeum Techniki, które mieści się w Pałacu Kultury i Nauki. Pod opieką pana przewodnika uczniowie mogli  pogłębić wiedzę z zakresu historii polskiej i światowej motoryzacji a następnie obejrzeć wystawę tematyczną urządzoną przez nieistniejącą już Fabrykę Samochodów Osobowych na Żeraniu.