Dla upamiętnienia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia. Uroczystość przebiegała z zachowaniem ceremoniału szkolnego, rozpoczęło ją odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy 4 ct zaprezentowali zgromadzonym montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym, zatytułowany „Biały krzyż”. Utwory poetyckie oraz towarzysząca im muzyka, głównie pieśni legionowe, przywołały atmosferę „tamtego czasu”, kwestie narratorów zaś przypomniały wiele faktów historycznych związanych z tak ważnym i bezprecedensowym w historii naszego kraju wydarzeniem. Przygotowaniem i organizacją całości imprezy zajęły się A. Brzozowska i A. Malinowska.