W środę, 6 czerwca, zorganizowana została w naszej szkole akcja profilaktyczna "Bezpieczeństwo nad wodą", mająca na celu uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie mogą napotkać podczas wypoczynku nad morzem, rzeką czy jeziorami. Niestety, każdego roku, wakacyjny relaks nad wodami, zbiera śmiertelne żniwo - stąd wybór tematu tegorocznej kampanii. Uczniowie obejrzeli tematyczną prezentację, w której przedstawiono główne zasady bezpiecznego korzystania z wszelkiego rodzaju akwenów. Na filmach użytych w prezentacji, ratownicy WOPR opowiadali o najczęstszych przyczynach wypadków i sposobach im zapobiegania, o udzielaniu pierwszej pomocy ofiarom podtopień oraz prawnych konsekwencjach nie podjęcia działań.

Słuchacze Puławskiego Studium Medycznego przeprowadzili warsztaty z resuscytacji oddechowo-krążeniowej. Każdy chętny mógł osobiście sprawdzić, na specjalistycznym fantomie, zasady podtrzymywania podstawowych funkcji życiowych. Nasz wuefista - Pan Marcin Krawiec - wieloletni ratownik oraz płetwonurek oddziału OSP, opowiadał o metodach ratowania się z niebezpiecznych sytuacji takich jak: skurcze, porwanie przez prąd rzeki, wciągnięcie przez wir, zaplątanie w wodorosty, czy załamanie kry w zimie. Zwrócił również uwagę na problem skoków do wody, w miejscach do tego nie wyznaczonych. Prelekcji towarzyszyła wystawa plakatów, promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą.