W dniach 4 – 6 czerwca 2012 r pod opieką nauczycieli ponad 40 uczniów naszej szkoły brało udział w targach motoryzacyjnych AMI Leipzig 2012 w Niemczech. Był to drugi z rzędu wyjazd na targi, które co dwa lata odbywają się za naszą zachodnią granicą. Uczniowie mogli na targach obejrzeć samochody większości marek europejskich i światowych, samochody tuningowane, wystawę CAR HiFi Audio, wystawy wyposażenia nowoczesnego warsztatu samochodowego. Chętne osoby brały udział w symulacjach zderzeń, dachowania i ruchu. Dla osób posiadających prawo jazdy wielką atrakcją okazały się jazdy testowe, które odbywały się w pobliżu hal wystawowych a także jazdy w stylu Off Road na specjalnie przygotowanym torze. Wycieczka okazała się bardzo udana i za dwa lata na pewno odwiedzimy Lipsk ponownie!