W 2012 roku mija 75 rocznica rozpoczęcia budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego - największej polskiej inwestycji gospodarczej dwudziestolecia międzywojennego. W związku z tym wydarzeniem, Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak, ogłosił w szkołach ponadgimnazjalnych noszących imię Eugeniusza Kwiatkowskiego konkurs wiedzy o COP. W naszej szkole taki konkurs odbył się 26 kwietnia (organizatorem był p. Piotr Haniecki). Uczestniczyło w nim 17 uczniów. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Figura z klasy 3 ct.

Laureat wraz z dyrektorem Krzysztofem Szabelskim wzięli udział w konferencji naukowej pod nazwą "Centralny Okręg Przemysłowy - wczoraj, dziś i jutro", która odbyła się 15 maja w Sali Kolumnowej w gmachu Sejmu RP. Podczas konferencji nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Nagrody wręczali Wicepremier Waldemar Pawlak i Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak.