9 maja 2012 roku odbyły się XVII Biegi Uliczne o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego. Do zawodów stanęło 303 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Biegacze mieli do pokonania tradycyjnie 3 trasy, z których wszystkie rozpoczynały się i kończyły na Rynku. Najdłuższą 1500 m trasę przygotowano dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i chłopców z III klasy gimnazjum, żeby ją pokonać trzeba było przebiec ulicami Lubelską i Nadrzeczną. Najlepsi z rąk wiceburmistrz Marzanny Cendrowskiej, dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza Teodora Józefackiego i radnego Rady Powiatu Puławskiego Marcina Pisuli otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Tego dnia za 10 bieg wszystkie miejsca na podium były zajęte przez reprezentację naszej szkoły.

Wyniki biegu 10:

1. m. Szczypa Sylwester - ZS nr 2 Puławy
  2. m. Matysiak Piotr - ZS nr 2 Puławy
  3. m. Grela Grzegorz - ZS nr 2 Puławy

W klasyfikacji drużynowej Nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce!

Do niekończącego się pasma sukcesów (pod czujnym okiem trenera Naszej szkoły p. S. Murata) należy jeszcze dodać zajęcie pierwszego miejsca przez Matysiaka Piotra (ZS nr 2 Puławy) na Ogólnopolskich Uliczno – Przełajowych biegach o „Błękitną Wstęgę Wisły”, które odbyły się 3 maja 2012 roku. Gratulujemy!