W dniu 19 października 2011 roku młodzież Zespołu Szkół nr 2 w Puławach wraz z opiekunami: p. A. Matysiak i p. Sz. Oleksiewiczem wzięła udział w sprzątaniu okolicy naszej szkoły przyłączając się w ten sposób do akcji „Sprzątania Świata”. Terenami preferowanymi do posprzątania przez koordynatora przedsięwzięcia, czyli Hufiec ZHP Puławy były tereny leśne. W porządkowaniu „świata” wzięły udział 2 klasy tj.: 1 ct i 2 gt - 40 osób. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w kolorowe worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły o godzinie 10.00.

Klasy zajęły się sprzątaniem lasu położonego w najbliższym sąsiedztwie naszej szkoły i kościoła p. w. Miłosierdzia Bożego. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali 34 worki odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik. Młodzież szła rozstawiona w szpalerze i dokładnie sprzątała teren segregując do odpowiednich worków szkło, plastik i pozostałe odpady. Dochodząc do celu naszego „spaceru” miała pełne worki posegregowanych odpadów oraz śmieci, które pozostawiła w oznaczonym miejscu. Akcję zakończono o godzinie 13.00 z poczuciem dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku. Towarzyszyła nam nadzieja, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci w miejscach, które powinny cieszyć oko swoim naturalnym pięknem, a nie szpecić brzydotą porozrzucanych odpadów. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.