Okres po nowym roku, a przede wszystkim styczeń to czas studniówkowy. Bal ten to jednym z najważniejszych, najbardziej oczekiwanych i najlepiej wspominanych wydarzeń w życiu każdego maturzysty. Bal studniówkowy w Zespole Szkół nr 2 w Puławach  odbył się 28 stycznia 2012 r. w restauracji Trzy Korony.  Wzięli w nim udział uczniowie klas maturalnych - 4 at, 4 ct i 4 dt z osobami towarzyszącymi oraz z zaproszonymi przez nich nauczycielami.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 20.00 i trwała do białego rana. Część oficjalna, obejmująca powitanie zgromadzonych i przemówienia, zakończyła się występem młodych artystów w programie kabaretowym "Jeden dzień z życia ucznia Budexu". Potem był szampan i oczywiście polonez! A później... wspólne tańce. Ta noc na długo zostanie w naszej pamięci. A za sto dni -  matura.