W dniu 12 października odbyła się w Naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli: Pan Dyrektor Krzysztof Szabelski, Wicedyrektor Jarosław Ociepa, nauczyciele poszczególnych przedmiotów, uczniowie wszystkich klas oraz pracownicy administracji i obsługi. Wśród zgromadzonych byli również przedstawiciele Rady Rodziców. Na wstępie, zgodnie z harmonogramem uroczystości przywitała wszystkich przybyłych na tę uroczystość uczennica klasy 1gt. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał Pan Dyrektor, który w swoim przemówieniu złożył życzenia oraz podziękowania nauczycielom, uczniom, rodzicom za ich owocną pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły.

Następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali na ręce Pana Dyrektora i Wicedyrektora kwiaty, a także piękne życzenia i podziękowania dla całego grona pedagogicznego. Po podziękowaniach i życzeniach reprezentanci klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania. Następnie w uznaniu za zasługi i osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej Pan Dyrektor wręczył wyróżniającym się nauczycielom nagrody. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Moniki Abd Elsamie oraz Pani Anny Wąsali. W trakcie tej części uroczystości uczniowie złożyli gronu pedagogicznemu upominki w postaci życzeń oraz pięknie wykonanych piosenek przez uczennicę klasy 1gt Kingę Dudzińską. Zwieńczeniem uroczystości był przedstawiony przez uczniów kabaret, który zapewnił zarówno nauczycielom jak i uczniom wiele uśmiechu na twarzy. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze. Uwieńczeniem spotkania był wspaniały poczęstunek przy kawie zorganizowany przez Radę rodziców.