W dniu 3.10.2012 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kultury Niemieckiej. Uczniowie klas 1 dt, 1 it, 3 ct i 3 at przygotowali wystawę plakatów związanych z kulturą i najnowszą historią Niemiec, a także kącik motoryzacyjny, gdzie zaprezentowano najnowsze modele znanych na całym świecie niemieckich marek samochodowych. Podczas długiej przerwy można było posłuchać największych przebojów niemieckich zespołów młodzieżowych oraz obejrzeć na ekranie telewizyjnym główne atrakcje turystyczne Niemiec. Wśród uczniów kl 3 gt dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja pt. ”Od muru berlińskiego do zjednoczenia Niemiec.”

Głównym punktem imprezy była degustacja znanych potraw kuchni niemieckiej, przygotowanych przez uczennice klasy 2 gt i 3 gt. Obok Schwarzwaldtorte, Gulaschsuppe, Kartoffelsalat czy Apfelstrudel, za niewielką opłatą, uczniowie i pracownicy szkoły mogli skosztować wiele innych specjałów kulinarnych naszych zachodnich sąsiadów. Część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży potraw przeznaczona zostanie na cele charytatywne. Inicjatorem obchodów był p. Marek Wierzbicki  oraz p. Ewa Hołody.