W dniu 12 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 11 listopada. Uroczystość rozpoczął P. Dyrektor okolicznościowym wystąpieniem. Następnie uczniowie z klasy 1gt i 1dt zaprezentowali poetycki program pt.: „Modlitwa polskiego żołnierza”, przygotowany pod kierunkiem P. J.Grądziel i P. A.Malinowskiej. Na scenariusz akademii złożyły się teksty poetyckie wybitnych polskich poetów m.in.: T.Różewicza, T.Gajcego, Cz.Miłosza oraz fragmenty „Bożego igrzyska” – historii Polski autorstwa Normana Davisa. Recytacjom towarzyszyły pieśni patriotyczne i żołnierskie ballady oraz prezentacja multimedialna.

Scenariusz programu przypomniał obecnym ważne w historii Polski wydarzenia ukazując jednocześnie ich humanistyczny wymiar. Refleksyjne teksty utworów i pieśni pozwalały dostrzec w anonimowych żołnierzach i wojennych bohaterach zwykłych ludzi z ich słabościami i pragnieniami, postawionych w obliczu niezwykłych i ważnych dziejowych wydarzeń.