Zgodnie z zapowiedzią, w piątek 9 listopada 2012 r. oraz w ciągu kilku poprzedzających dni, w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz puławskiego schroniska dla zwierząt. Przedsięwzięcie, za które odpowiedzialni byli członkowie Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół nr 2 w Puławach oraz p. Gabriela Sieprawska i p. Agnieszka Brzozowska, stanowi kontynuację inicjatywy podjętej kilka lat wcześniej. Puławskie schronisko dla zwierząt boryka się z problemami - przede wszystkim przepełnieniem, stad niejednokrotnie w mediach pojawiały się apele o pomoc dla placówki.

W naszej szkole przeprowadzona została zbiórka pokarmu dla zwierząt, materiałów przydatnych do ocieplenia bud dla czworonogów oraz dobrowolnych datków finansowych na zakup karmy. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej udało się zgromadzić stare ręczniki, koce, odzież oraz 134,47 zł za które zakupiliśmy 40 kg suchej karmy dla psów oraz dwanaście puszek mięsnych (o łącznej wadze około 16 kg). Serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji.