Przed kilkoma dniami obchodziliśmy 222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Zespole Szkół nr 2 w Puławach, w związku z Narodowym Świętem, zaprezentowano montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klas 1 gt, 3 gt, 1 dt oraz 1 it pod kierunkiem nauczycielek Iwony Rusieckiej oraz Agnieszki Brzozowskiej. Podczas uroczystego spotkania społeczności szkolnej, przypomniano podłoże społeczno - polityczne niezwykle istotnych przemian, realia obrad Sejmu Czteroletniego oraz rozterki związane z koniecznością wprowadzenia radykalnych zmian w kraju. Wielką wartość Ojczyzny podkreślały utwory patriotyczne prezentowane przez recytatorów, którzy starali się oddać emocje towarzyszące walce o dobro Rzeczpospolitej.

Prezentacje multimedialne, stanowiące tło dla wystąpień narratora, przybliżyły sylwetki patriotów okresu Sejmu Czteroletniego i usystematyzowały najważniejsze informacje. Mamy nadzieję, że zaprezentowana synteza wydarzeń sprzed ponad dwustu lat będzie stanowić przypomnienie, a zarazem skłoni młodzież do refleksji nad własną postawą wobec Ojczyzny i jej dziejów.