"Wiem, komu uwierzyłem" - pod takim hasłem odbyła się 29. pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Lubelskiej. Tradycyjnie, trud pielgrzymowania podjęli również uczniowie naszej szkoły. Wyruszyli na spotkanie z MB Częstochowską pod opieką katechetów i wychowawców, współtworząc blisko trzy tysięczną grupę pątników. Jednym z etapów naszej podróży były Gidle, w których znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowicielki Chorych, zwane Małą Częstochową. Około godz. 15.00 dotarliśmy do Częstochowy, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, nabożeństwie różańcowym, a po Apelu Jasnogórskim w Drodze Krzyżowej. Oprawę liturgiczną Mszy św., rozważania i modlitwy wieczorne poprowadzili maturzyści z ZS nr 3 w Puławach. Kulminacyjnym punktem pobytu przed cudownym obrazem Matki Bożej było zawierzenie wszystkich uczestników pielgrzymki Czarnej Madonnie.