Siódmego dnia marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Tradycją stały już się obchody w formie wyborów. Tym razem wybieraliśmy Królową Budexu. W szranki stanęło 10 śmiałych i powabnych dziewcząt z klas 1 gt, 2 gt i 4 gt. Pod bacznym okiem Jury, z Panem Dyrektorem Krzysztofem Szabelskim na czele, musiały rywalizować w przeróżnych konkurencjach by zdobyć upragnioną koronę. Już sama autoprezentacja dla niektórych okazała się nie lada wyzwaniem. Z pytaniami z różnych dziedzin poradziły sobie nadspodziewanie dobrze, dając dowód swojej inteligencji.

Po tym zadaniu dwie odpadły, a kolejna konkurencja - bieg po klapki (w którym to wykazały wielką determinację) – wyłonił piątkę. A były to Kinga Koza i Hetmenegilda z 1 gt, Kinga Dudzińska i Magda Zarada z 2 gt oraz Paulina Żurek z 4 gt. Ich kolejną potyczką, było rapowanie przepisów na naleśniki. Trzeba przyznać, że dziewczyny znały się na rzeczy. Szczególnie sensualne wykonanie Kingi Dudzińskiej oraz osadzony w klimacie wykon Pauliny spodobały się widzom. Przed kolejnym zadaniem musiała odbyć się dogrywka polegająca na wbijaniu gwoździ w drewnianą deseczkę. Po tym konkursie pozostała już tylko finałowa trójka: Paulina, Magda i Kinga Dudzińska. Sprawdziliśmy ich umiejętności kulinarne - musiały w trzy minuty przygotować wykwintny deser, dziennikarskie - na gorąco relacjonowały niecodzienne wydarzenia z szkolne, interpersonalne - korzystając głównie z mowy ciała zapraszały na randkę obcokrajowca. Bezkonkurencyjna przez cały przebieg zawodów, zarówno w ocenie Jury jak i widowni, okazała się Paulina Żurek i to ona została ukoronowana na tegoroczną „Queen of Budex”. Gratulujemy, życząc jednocześnie samych cudownych chwil dla wszystkich naszych Pań.