Od wielu lat z uczniowie naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Eliminacje okręgowe odbyły się 8 marca 2014 w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji w Lublinie. Wzięło w nich udział 35 uczniów z 10 szkół województwa Lubelskiego. Naszą szkołę  szkołę reprezentowali: Irek Boroch z 4ct, Michał Wnuk i Dominik Jarosz z 3ct. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Zakres zadań wykracza poza program nauczania, większość z nich to zadania problemowe, nietypowe, wymagające szerokiej wiedzy, umiejętności jej zastosowania oraz twórczego myślenia. Laureaci zawodów centralnych OWiUB przyjmowani są na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce poza postępowaniem kwalifikacyjnym.