8 maja 2014 roku w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie odbył się etap regionalny VIII międzyszkolnego konkursu zawodowego "Rok przed dyplomem". Do etapu regionalnego przystąpiło 130 laureatów szkolnego etapu konkursu. Honorowy patronat nad konkursem objął:  Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Lublin, Rektor Politechniki Lubelskiej, Polskie Towarzystwo Informatyczne. Łącznie rywalizowało 43 trzyosobowe zespoły reprezentujące 16 kierunków technicznych. Naszą szkołę reprezentowali laureaci etapu szkolnego konkursu w grupie: budowlanej - Michał Wnuk i Michał Rodak z klasy 3cgt, mechanicznej - Sebastian Czaplicki, Tomasz Czarnecki i Mateusz Pakuła z klasy 3at.

18 czerwca 2014 r. w gmachu budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja podsumowująca VIII międzyszkolny konkurs zawodowy "Rok przed dyplomem. Podczas konferencji podsumowującej etap regionalny wręczono nagrody 27 laureatom i 30 wyróżnionym. Michał Wnuk zajął II miejsce w zawodzie technik budownictwa, a Mateusz Pakuła otrzymał wyróżnienie w zawodzie technik mechanik. Gratulujemy naszym uczniom!