Wigilia w szkole jest okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju świąt Bożego Narodzenia. 19 grudnia 2013 r. był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. O godz. 13.00 cała społeczność szkolna oraz emerytowani pracownicy spotkali się na Wigilii szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem Ewangelii przez księdza Tomasza Musieja, po czym młodzież przedstawiła program artystyczny, w którym zostały ukazane sceny z życia współczesnego człowieka w połączeniu z cudem narodzin Dzieciątka. Jasełka uświetnił występ Kingi Dudzińskiej uczennicy klasy 2gt, która zaśpiewała kolędy i piosenki o tematyce świątecznej.

Wszystkim  udzielił się podniosły i uroczysty nastrój przepełniony spokojem i radością. Na zakończenie pan dyrektor K. Szabelski złożył zebranym życzenia świąteczno-noworoczne i podziękował uczniom i opiekunom za przygotowanie jasełek. W tej miłej, serdecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia i zasiedliśmy do wspólnego biesiadowania.