Tradycyjnie 1 czerwca jest dniem, w którym w naszej szkole organizujemy dzień profilaktyki zdrowia. W tym roku hasło przewodnie brzmiało STOP DOPALACZOM. W ramach akcji ogłoszony został konkurs szkolny na prezentację multimedialną oraz pracę plastyczną pod takim hasłem. Zorganizowano również warsztaty dla uczniów klas I i II technikum z terapeutami uzależnień, przedstawicielami współpracującej ze szkołą Fundacji Preasterno Panią Joanną Gielecką Panią Aleksandrą Oczkowską i Panem Emanuelem Janoszczykiem. Celem podjętych działań było uświadomienie młodzieży niebezpieczeństw jakie wiążą się z dopalaczami. Zajęcia prowadzone przez fachowców wzbudziły pozytywny odzew wśród młodzieży, co tylko potwierdziło trafny wybór tematu tegorocznej akcji.

Eksperci z Fundacji nie tylko wyjaśnili przyczyny tak ogromnej szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych, ale również poinformowali o centrach pomocy dla uzależnionych. Nasi uczniowie nie tylko zdobyli wiedzę, która mamy nadzieję, skutecznie zniechęciła ich do eksperymentowania z tego typu substancjami, ale również przydatne informacje o tym gdzie szukać pomocy i do kogo mogą się zgłosić gdy oni sami mają problem bądź ktoś z ich otoczenia stosuje dopalacze. Zbliżają się wakacje, okres największej młodzieńczej swobody, mamy nadzieję, że nasi uczniowie odpowiedzialnie go spędzą, wybierając wyłącznie zdrowy wypoczynek.