„Wszystko, co przeżywamy, to tylko pewne etapy, przystanki na długiej drodze życia. To, co dziś wydaje się wielkim osiągnięciem, jutro błędnie i liczy się mniej, bo poszliśmy już dalej. Trzeba być zawsze w drodze”. Te słowa padły dziś z ust żegnającej w imieniu absolwentów czwartoklasistki.

I w taką drogę właśnie teraz wybiorą się uczniowie najstarszego rocznika naszego technikum. Rozpoczną nowy, niezwykle istotny etap życia. Cały bagaż szkolny: zapisane w zeszytach strony, sterty podręczników i kart sprawdzianów nabiorą od dziś pamiątkowego znaczenia. Niejeden z nich odnajdzie po latach te ślady obecności tutaj i mamy nadzieję z dużym sentymentem wspomni szkolny czas. Jakich dokonają wyborów? Czy będą dalej się kształcić w wybranym w technikum kierunku, czy może zmienią profil zawodowy? A może postawią na rodzinne życie? Na te pytania odpowie przyszłość.

Dzisiaj postawili kropkę kończącą etap szkoły średniej. Ze szkołą, nauczycielami i wychowawcami pożegnały się klasy 4 at - Pani Moniki Fijołek i Anny Winiarskiej oraz 4 cgt - Pani Gabrieli Sieprawskiej. Z tej wzniosłej okazji nie mogło zabraknąć wzruszających przemówień, podziękowań oraz wyróżnień dla najlepszych absolwentów. A było ich w tym roku bardzo wielu. Kogo zapamiętamy? Na pewno naszego prymusa, odznaczonego świadectwem z czerwonym paskiem, zdobywcę wielu nagród w pozaszkolnych konkursach - Michała Wnuka, uczniów klasy budowlanej, którzy z sukcesami stawali w szranki o tytuł najlepszego specjalisty w województwie, naszych sportowców - głównie siatkarzy, którzy wiedli prym w powiecie, utalentowanych muzycznie członków szkolnego zespołu, oraz po prostu fajną młodzież, którą był odchodzący rocznik.

Dziś dziękujemy wam za Wasze czteroletnie starania i życzymy szczęścia, dużo zdrowia, determinacji w dążeniu do szczytnych celów oraz bezbolesnego wejścia w dorosłość