Przed kilkoma dniami obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Zespole Szkół nr 2 w Puławach, w związku z Narodowym Świętem, zaprezentowano montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 2 gt  pod kierunkiem nauczycielek Moniki Wójciak oraz Agnieszki Brzozowskiej. Podczas uroczystego spotkania społeczności szkolnej, przypomniano podłoże społeczno - polityczne niezwykle istotnych przemian, realia obrad Sejmu Czteroletniego oraz rozterki związane z koniecznością wprowadzenia radykalnych zmian w kraju.

Wielką wartość Ojczyzny podkreślały utwory patriotyczne prezentowane przez recytatorów, którzy starali się oddać emocje towarzyszące walce o dobro Rzeczpospolitej. Prezentacja multimedialna oraz teledyski,  przybliżyły sylwetki patriotów okresu Sejmu Czteroletniego i usystematyzowały najważniejsze informacje. Mamy nadzieję, że zaprezentowana synteza wydarzeń sprzed ponad dwustu lat będzie stanowić przypomnienie, a zarazem skłoni młodzież do refleksji nad własną postawą wobec Ojczyzny i jej dziejów.