„Poloneza czas zacząć” tymi słowami Dyrektor naszej szkoły - Pan Krzysztof Szabelski, około godziny 21-ej dnia 31 stycznia, rozpoczął tegoroczną zabawę Studniówkową. Korowód pięknych panien i przystojnych kawalerów zapełnił salę bankietową Hotelu Pikul, sunąc w takt najpiękniejszego z polskich polonezów, którego skomponował Wojciech Kilar. Opłaciły się liczne próby - tym razem nasi drodzy wuefiści przygotowali młodzież na piątkę plusem. Ta wzniosła chwila, nawiązująca do  tradycyjnych balów sprzed wieku, zawsze wywołuje łzy wzruszenia wśród oglądających ją licznie rodziców i nauczycieli. Wspólny taniec i lampkę szampana poprzedziła część oficjalna prowadzona przez naszych maturzystów: Olę i Ewelinę z klasy 4 cgt oraz Szymona i Sebastiana z 4 at. Oczywiście Pan Dyrektor, jako główny gospodarz, przywitał wszystkich zebranych.

Przypomniał maturzystom jak olbrzymią wagę ma ten wieczór, stanowiący preludium do jednego z najważniejszych wydarzeń w ich życiu. W imieniu wychowawców głos zabrała Pani Monika Fijołek, a rodzicielskie życzenia dobrej zabawy przekazał Pan Grzegorz Rzeszot. Klasa 4 cgt pokazała, przygotowaną na tę okazję, „czołówkę” oraz klip do nagranej nowej wersji piosenki „Studniówka” z repertuaru zespołu PonczoHa, przy której wszyscy świetnie bawili się w późniejszej części imprezy.

Po  przemówieniach, kwiatach, życzeniach, polonezie i pierwszym daniu „na ciepło”, młodzież dała się porwać w wir zabawy, niesłabnącej do białego rana, przy różnorodnych tanecznych rytmach hitów wychodzących spod konsoli  DJ Zieliego. Również kadra pedagogiczna towarzyszyła młodzieży na parkiecie, próbując dotrzymać kroku naszym czwartoklasistom.Sądząc po niezwykle pozytywnych opiniach uczniów, tegoroczna Studniówka była niezapomniana. Niech będzie zatem dobrym prognostykiem tegorocznego egzaminu maturalnego.