Biblioteka szkolna włączyła się w ogólnopolska akcję „Wybory książek”. Celem było zbadanie preferencji czytelniczych uczniów. MEN planuje przeznaczyć duże dotacje na zakup książek dla bibliotek, przeprowadzona wśród młodzieży ankieta ma pomóc w wyborze literatury, po którą młodzież chętnie sięgnie. W „Wyborach książek” w naszej szkole wzięła udział większość klas. Najczęściej wybierana była literatura fantasy, zarówno polska jak i obca. Autorzy tacy jak: A.Sapkowski, J.Dukaj, A.Pilipiuk, P.W.Brett, J.Dashner, S.Meyer, J.Riodon, J.R.R.Tolkien, D.Głuchowski.

Ponadto wiele osób głosowało na znane powieści C.L.Zafona, P.Coelho, N.Sparks, czy też O.Tokarczuk, W.Myśliwskiego i innych współczesnych autorów. Część uczestników wybrała też książki o najnowszej historii, II wojnie światowej, siłach specjalnych oraz szeroko pojętej motoryzacji. Sprawozdanie z akcji zostało przesłane do organizatora – szkoła weźmie udział w losowaniu nagród.