20 marca 2015r. nasza szkoła zorganizowała dzień otwarty dla uczniów klas trzecich gimnazjów. Już od godziny 9.00 rozpoczęliśmy oprowadzanie po szkole osób zainteresowanych, zarówno tych z grup zorganizowanych przez gimnazja, jak i tych, którzy indywidualnie chcieli obejrzeć naszą szkołę „od środka”. Bardzo nas ucieszyła liczba gimnazjalistów, którzy przybyli by zapoznać się ze szkołą, obejrzeć sprzęt dydaktyczny, klasopracownie przedmiotów zawodowych. Tradycyjnie w pracowniach „motoryzacyjnych” można było zapoznać się z pracą przyrządu służącego do przeglądu diagnostycznego oraz zintegrowanej tablicy dydaktycznej układu zapłonowego i wtryskowego.

Nowością specjalnie przygotowaną na dzień otwarty był symulator jazdy, który wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży. Przyszli geodeci zarówno przed szkołą, jak i na I piętrze szkoły prezentowali sprzęt geodezyjny, nauczyciele natomiast opowiadali o możliwościach, jakie wiążą się z zawodem technik geodeta. Można było również zapoznać się z pracą na specjalistycznych komputerowych programach technicznych np. do projektowania budynków, na których ćwiczą uczniowie klas „budowlanych”. Uczniowie klasy trzeciej i drugiej technikum informatycznego prezentowali pracownię diagnostyki i naprawy komputerów jak również program do symulacji pracy układów elektronicznych.

Tradycją już stało się zorganizowanie po raz IV Wiosennego Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. W tym roku dzielnie walczyły również dziewczęta. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju. Duża ilość dziewcząt, które przybyły na dzień otwarty to sygnał dla nas, iż odchodzimy od stereotypu, że jesteśmy typowo męską szkołą.

Podsumowując w tym roku na dzień otwarty przybyło ponad 500 osób. Nasze pracownie cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży gimnazjalnej, jak i ich opiekunów. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy od września w „nasze szeregi”. Serdeczne podziękowania należą się naszej młodzieży szkolnej, która BEZINTERESOWNIE pomagała w organizacji promocji szkoły!