Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego upłynęły pod hasłem: Jan Paweł II - Świętymi bądźcie. Przeżywany XIV Dzień Papieski był szczególny, gdyż kilka miesięcy wcześniej nasz Wielki Rodak wraz z papieżem Janem XXIII, zostali kanonizowani. W naszej szkole włączyliśmy się aktywnie w to dzieło, pamiętając jak bardzo papież Jan Paweł II wpłynął swoją osobą na naszą historię, ale także i życie osobiste. Dziękując za dar Jego pontyfikatu, chcieliśmy przez ten czas jeszcze bardziej wgłębić się w treść Jego nauki, przesłanie jakie kierował do każdego człowieka niezależnie od wyznania oraz całego świata. Hasło Świętymi bądźcie, jest przypomnieniem, że każdy ochrzczony powołany jest do świętości, którą odkrywa wchodząc w coraz głębszą relację z Bogiem, przez odwieczne Synostwo Boże, o którym przypomina nam św. Paweł w Liście do Efezjan.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w obchody Dnia Papieskiego, w szczególności uczennicom oraz uczniom: Kindze Borowieckiej, Monice Dobroń, Andżelice Janisz, Kamili Kilijanek, Ani Kotulskiej, Patrycji Strumnik, Paulinie Wawer, Dominikowi Wiszkuckiemu, Mateuszowi Felusiowi bardzo dziękujemy. Wasze zaangażowanie jest najlepszym przykładem, jak bardzo w dzisiejszych, trudnych czasach potrzebujemy moralnego autorytetu, którym bez wątpienia jest św. Jan Paweł II.