Do tradycji naszej szkoły wszedł już wyjazd młodzieży klas maturalnych do Częstochowy. Powodem pielgrzymowania do Duchowej Stolicy Polski są intencje, z jakimi młodzi ludzie wchodzą w pełni dorosłe życie. Podstawowa to jak najlepsze zdanie egzaminu oraz w przypadku naszych, również egzaminu zawodowego. Nasze szkolne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy 18 października o godz. 700. Już w czasie podróży pamiętaliśmy o charakterze w jakim jedziemy. Wspólna modlitwa i chwila wyciszenia towarzyszyły nam przez część drogi. Po drodze zajechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej, a następnie zwiedziliśmy Park Miniatur Sakralnych w Częstochowie.

Główne uroczystości rozpoczęły się o godz 17.00 Mszą św. pod przewodnictwem biskupa Mieczysława Cisło. Młodzież uczestniczyła również w modlitwie różańcowej i Apelu Jasnogórskim przed Cudownym Obrazem. Bezpośrednio po nim wzięliśmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na wałach sanktuarium. Rozważania tego ostatniego nabożeństwa w sposób interesujący wiązały problemy, kryzysy wiary i nawrócenia młodych ludzi z kolejnymi stacjami drogi na Krzyż. Związek ten pozwolił nam pełniej włączyć się w modlitwę, skłaniał do refleksji nad swoją religijnością. Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowanie i życzymy samych sukcesów na maturze i egzaminie zawodowym.