Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole aczkolwiek skromne były połączone z kilkoma wydarzeniami. Młodzież klas pierwszych złożyła uroczyste ślubowanie a pan dyrektor Krzysztof Szabelski po świątecznych życzeniach wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody. Pan Piotr Haniecki - organizator konkursu historycznego - Wiedzy o życiu patrona szkoły, przekazał dyplomy najlepszym uczniom (podium zajęły dziewczęta z klasy 2 gt). Część artystyczną wypełnioną poezją i balladami przygotowała klasa 1 it z opiekunami: p. Agnieszką Matysiak i p. Krzysztofem Szczęśniakiem. Nagrodę otrzymała również Ewelina Włodarczyk, która wygrała konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W ramach wyróżnienia jej prezentacja została wyemitowana całej społeczności na akademii a przedstawiała życiorys Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Na zakończenie obchodów przysłowiowego Dnia Nauczyciela odbył się pokaz "projektu" autorstwa p. Grzegorza Borucza poświęcony historii 50 lecia ZS nr 2 a następnie nauczyciele i zaproszeni emeryci szkoły udali się na słodki poczęstunek przygotowany między innymi przez uczniów naszej placówki.