11 marca 2016 uczniowie z klasy drugiej i trzeciej technikum budowlanego uczestniczyli w spotkaniu z panią nadinspektor Anną Smolarz z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie. Omawiane zagadnienia dotyczyły przepisów bezpieczeństwa pracy, zagrożeń występujących w budownictwie, prawidłowego stosowania środków ochrony indywidualnej i zbiorowej. Pani inspektor omówiła wypadki, jakie miały miejsce na budowach w naszym województwie. Zwracała uwagę na nieprawidłowości, które były przyczyną wypadków oraz omawiała, w jaki sposób tych zdarzeń można było uniknąć. Podkreśliła, że wypadkom najczęściej ulegają młodzi ludzie z niewielkim stażem pracy. Na zakończenie uczniom zostały przekazane materiały informacyjne dotyczące bezpiecznych zasad wykonywania robót. Omawiane zagadnienia ilustrowane były prezentacjami multimedialnymi oraz filmami.