21 marca 2016 r. nasza szkoła zorganizowała dzień otwarty dla uczniów klas trzecich gimnazjów. Już od godziny 8.30 rozpoczęliśmy oprowadzanie po szkole osób zainteresowanych, zarówno z grup zorganizowanych przez gimnazja, jak i tych, którzy indywidualnie chcieli obejrzeć naszą szkołę „od środka”. Bardzo nas ucieszyła liczba gimnazjalistów, którzy przybyli by zapoznać się ze szkołą, obejrzeć sprzęt dydaktyczny, klasopracownie przedmiotów zawodowych. Przedstawiając naszą ofertę edukacyjną dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów cieszyły się nowe kierunki: kierowca mechanik, technik budownictwa z elementami pożarnictwa, technik mechanik z elementami pożarnictwa. Tradycyjnie w pracowniach „motoryzacyjnych” można było zapoznać się z pracą przyrządu służącego do przeglądu diagnostycznego oraz zintegrowanej tablicy dydaktycznej układu zapłonowego i wtryskowego.

Nowością specjalnie przygotowaną na dzień otwarty był symulator jazdy, który wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży. Przyszli geodeci prezentowali sprzęt geodezyjny, nauczyciele natomiast opowiadali o możliwościach, jakie wiążą się z zawodem technik geodeta. Można było również zapoznać się z pracą na specjalistycznych komputerowych programach technicznych np. do projektowania budynków, na których ćwiczą uczniowie klas „budowlanych”. Uczniowie klasy trzeciej i drugiej technikum informatycznego prezentowali pracownię diagnostyki i naprawy komputerów jak również program do symulacji pracy układów elektronicznych. Tradycją już stało się zorganizowanie po raz V Wiosennego Turnieju Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w turnieju.
Duża ilość dziewcząt, które przybyły na dzień otwarty to sygnał dla nas, iż odchodzimy od stereotypu, że jesteśmy typowo męską szkołą.

Podsumowując ten rok, na dzień otwarty przybyło ponad 250 osób. Nasze pracownie cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży gimnazjalnej, jak i ich opiekunów. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy od września w „nasze szeregi”...
Serdeczne podziękowania należą się naszej młodzieży szkolnej, która BEZINTERESOWNIE pomagała w organizacji promocji szkoły!