Kolejny rok uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Puławach zorganizowali Mikołajki dla najmłodszych dzieciaków ze Szkoły Podstawowej nr 12. Dzięki przeprowadzonej wcześniej zbiórce udało się przygotować 28 słodkich paczek i zakupić przybory papiernicze do zabawy z dziećmi. Najpierw Prawie czterdzieścioro ochotników, głównie z klasy 1it oraz Szkolnego Klubu Wolontariusza, przygotowywało z dzieciakami świąteczną girlandę, która zawisła nad sceną na I piętrze w naszej szkole. Maluchy bardzo zaangażowały się w ozdabianie papierowych kart w formie bombek. Powstały bardzo kolorowe prace, własnoręcznie podpisane przez małych twórców. Jednak najbardziej wypatrywanym przez wszystkich gościem był oczywiście Święty Mikołaj.

Kiedy więc wystawa rysunków była już gotowa dzieci zawołały, jak umiały najgłośniej, lapońskiego gościa. I tym razem przybysz okazał się niezawodny i już po chwili rozdawał dzieciakom smakowite paczuszki.

Jak zawsze wzruszające były reakcje milusińskich. Przytulały się do Mikołaja, śpiewały piosenki, deklamowały okolicznościowe wierszyki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również sprawimy sobie i dzieciom radość podczas mikołajkowego spotkania.