Po kilku latach przerwy, w dniach 5 - 9.10.2015, w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach gościła ośmioosobowa delegacja niemieckich uczniów i nauczycieli ze Stendal, w ramach wymiany partnerskiej szkół. Program wizyty obejmował m.in. spotkanie z Władzami Powiatu, zwiedzanie Puław, Kazimierza Dolnego, Lublina i Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Gospodarstwa Szkółkarskiego Lucjana i Grzegorz Kurowskich w Końskowoli.

Podczas wizyty w naszej szkole została podpisana Umowa o Partnerstwie Szkół, której efektem ma być m.in. rewizyta naszych uczniów w Stendal, w przyszłym roku. W ramach swoich praktyk niemieccy goście założyli na terenie naszej szkoły rabatę z tulipanów o barwach narodowych Polski.

Uczniowie i nauczyciele ze Stendal z wielkim smutkiem opuszczali Puławy, wdzięczni za przygotowanie ich pobytu i wspaniałą gościnność.

Serdecznie dziękujemy następującym uczniom kl. 4 gt: A. Wawruch. A. Jasek, H. Osiakowi, K. Pietrzyk, A. Mrozek, K. Glegole i M. Szymczykowi za pomoc w opiece nad niemiecką młodzieżą, uatrakcyjnienie im wolnego czasu i zorganizowanie pożegnalnego przyjęcia.

Serdecznie dziękujemy Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży za finansowe, bez którego projekt nie mógłby zostać zrealizowany.