14 października to zawsze wyjątkowa data dla całej społeczności szkolnej ZS nr 2. W tym roku uroczystości związane z obchodami Święta Edukacji Narodowej połączone były ze ślubowaniem klas pierwszych. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Szabelski, w przemówieniu nawiązał m. in. do tradycji historycznej, z której bierze początek święto. Nakreślił również ideał nauczyciela, który powinien jednocześnie rozwijać umysł, a także wychowywać. Zebrani wysłuchali również krótkiego wystąpienia przewodniczącej Rady Rodziców, która przekazywała bukiet kwiatów oraz słodki podarunek - tort dla wszystkich pracowników szkoły.

Nie zabrakło, też ciepłych słów płynących z ust delegacji Samorządu Uczniowskiego, która dziękowała za trud, włożony w przekazywanie wiedzy, kształtowanie serc i umysłów młodych ludzi oraz składała życzenia sukcesów w życiu osobistym, jak i satysfakcji z pracy zawodowej. Tradycją stało się również, że tego wyjątkowego dnia poznajemy nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem i postawą, znaleźli uznanie w oczach szkolnych władz oraz uczniów, otrzymując Nagrody Dyrektora ZS nr 2 w Puławach. Na zakończenie święto zostało uświetnione przez - przygotowany z inspiracji p. A. Matysiak i p. K. Szczęśniaka występ młodzieży z klas 2 it, 4 it oraz 4 gt.