Obchody Święta Konstytucji 3 Maja stanowią jedną z ważniejszych narodowych rocznic, która w radosnej atmosferze i pięknej wiosenne aurze przypomina o doniosłym wydarzeniu z dziejów naszej Ojczyzny. Ustawa Rządowa z 3 maja 1791 r. dała podwaliny pod nowoczesne państwo polskie i pomogła podtrzymać dążenia niepodległościowe. Powszechnie przyjmuje się, że była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.

Przy okazji szkolnej uroczystości z okazji Święta Konstytucji zwrócono uwagę na pamięć o doniosłych wydarzeniach, szacunek dla historii Polski i rodzimych tradycji -  jako dowód dojrzałej postawy obywatelskiej, zachęcając tym samym młodzież do uczestnictwa we wspólnych obchodach 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja - w ich rodzimych miejscowościach i nie tylko.

Podczas uroczystego spotkania w dniu Święta Konstytucji 3 Maja w Puławach nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Po Mszy św. Kościele pw. św. Józefa we Włostowicach Prezydent Miasta Janusz Grobel przypomniał o wielkiej randze wydarzeń sprzed 225 lat, po czym nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja przez przedstawicieli władz samorządowych, organizacji kombatanckich, partii politycznych, szkół oraz organizacji pozarządowych. Delegacja naszej szkoły także złożyła symboliczny wieniec, na znak szacunku i pamięci, a poczet sztandarowy godnie reprezentował Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach wobec zgromadzonej społeczności.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w uroczyste obchody Święta Konstytucji.