W dniu dzisiejszym o godzinie 7.35 zanotowaliśmy "okrągłą" liczbę wizyt na stronie Kroniki Wydarzeń. Jest to dobry moment do pochwalenia się statystykami jakie gromadzone są na serwerze.

Witryna Kroniki Wydarzeń zaistniała 18 lutego 2008 roku i zanotowała w pierwszym miesiącu 76 wizyt. Przez cały pierwszy rok uzbierało się 3232 wejść. Sukcesywnie zwiększała się liczba osób śledzących życie szkoły. W roku 2009 odwiedzin zanotowano 3951, w 2010 - 8004 aż do roku 2015 gdzie licznik wskazał 16689 wejść, to jest 45 na dzień. W między czasie dzięki cyfrowym materiałom archiwalnym udało się odtworzyć wydarzenia aż do roku 2004. Większość użytkowników nasze strony ogląda za pomocą przeglądarki internetowej Firefox - 48,3%, Google Chrome używa 29,7% a przeglądarki MS Internet Explorer - 10,9%. Zdecydowana grupa pracuje na systemie operacyjnym Windows - 92,3% a Linux należy do 6,3% elity. Na Androidzie ogląda strony 2% gości.

Tak duży sukces jest zasługą nauczycieli którzy współtworzą Kronikę Wydarzeń, biorą udział w wielu przedsięwzięciach i przygotowują na bieżąco sprawozdania z wydarzeń szkolnej społeczności. Portal wspiera 48 osób ciała pedagogicznego które przygotowało 585 artykułów. Dla pełniejszego oddania życia szkoły (w myśl chińskiego porzekadła - jeden obraz jest wart 1000 słów) większość uroczystości jest fotografowana. Albumy cieszą się ogromnym zainteresowaniem a sama Foto Galeria (a może Mega Galeria?) posiada obecnie ponad 14 928 zdjęć.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie Gości a współtwórcom Kroniki Wydarzeń gratulujemy wytrwałości i szybkiego "stuknięcia" kolejnej okrągłej cyfry!