„Tak niedawno żeśmy się poznali, a dziś już rozstania nadszedł czas…” – te słowa świetnie odzwierciedlają refleksje, które towarzyszyły abiturientom, ich rodzicom oraz wychowawcom i nauczycielom w dniu 29 kwietnia 2016 r. Po czterech latach wytężonej pracy dla większości uczniów klas czwartych naszego technikum nadszedł czas na zebranie jej owoców. Tego dnia świadectwa ukończenia szkoły średniej otrzymali uczniowie klas: 4 act, 4 dt, 4 gt i 4 it. Sporą grupę stanowili nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce, czy osiągnięcia sportowe.

Wielki szacunek budzą  też dwaj uczniowie z kl. 4 gt: Piotr Perzanowski i Jakub Pecio, którzy otrzymali nagrody za 100% frekwencję w ciągu czterech lat nauki. Trudno będzie ten „wyczyn” powtórzyć, tym bardziej nagrodzonym gratulujemy, a młodszych uczniów zachęcamy do naśladowania. Przed naszymi uczniami już wkrótce matura – trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.