Tradycją ostatnich lat stało się uroczyste wspomnienie Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II podczas Dnia papieskiego. Społeczność naszej szkoły miała taką okazję 22 października, by przypomnieć sobie tę postać. Św. Jan Paweł II podczas tegorocznej Akademii był ukazany przez naszych uczniów jako patron rodziny i młodzieży, to właśnie On zainicjował jako odpowiedź na entuzjazm młodych Światowe dni młodzieży. Trwają one już od lat 80 tych XX w., gromadząc wielką liczbę młodzieży w różnych zakątkach świata pod duchowym przewodnictwem kolejnych papieży. Aktualnie przygotowujemy się do kolejnych ŚDM, które odbędą się w Krakowie w 2016r.

Młodzież w Polsce jest gospodarzem tych dni, stąd trwają już wielkie przygotowania do tych wydarzeń. Nauczyciele oraz młodzież z naszej szkoły miała okazję poznać ideę ŚDM i prezentację wolontariatu aby czynnie włączyć się w przygotowania. Można więc powiedzieć, że puławska młodzież już rozpoczęła przygotowania do ŚDM.