„Prawda o Katyniu to bolesna i tragiczna karta w historii naszego narodu. Poznanie jej to moralny obowiązek wobec tysięcy naszych rodaków w bestialski sposób pomordowanych na Wschodzie. Poznajmy więc prawdę o Katyniu.” – takimi słowami rozpoczęła się dzisiejsza akademia. Pan dyrektor w krótkim przemówieniu przypomniał o moralnym obowiązku każdego Polaka polegającym na poznaniu prawdy o zdarzeniach z 1940 r. W montażu słowno – muzycznym, przygotowanym przez uczniów klasy 4 gt, 2 dt, 1 dt oraz 3 cgt, nakreślono rys historyczny tamtych tragicznych zdarzeń. Szczególnie podniosły charakter uroczystości podkreśliły piękne recytacje tekstów poetyckich w wykonaniu naszych uczniów. Całość dopełniła prezentacja multimedialna oraz oprawa muzyczna przygotowana przez uczniów kl. 1 it.