W czwartek 20 października 2016 roku wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach mieli możliwość wzięcia udziału w Akademii Papieskiej pod hasłem Bądźcie sługami miłosierdzia. Akademia powstała w związku z Dniem Papieskim obchodzonym, jak co roku w całej Polsce. Uroczystość ta miała na celu ukazanie treści nauczania Jana Pawła II w odniesieniu do Miłosierdzia Bożego. W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie, lecz również nauczyciele z Panem Dyrektorem Jarosławem Ociepą na czele. Po zakończonym spotkaniu Pan Dyrektor Jarosław Ociepa skierował do wszystkich zebranych swoje słowa podziękowania za kultywowanie pamięci o Janie Pawle II. Uroczystość przebiegła w sentymentalnej i podniosłej atmosferze.