W czwartek 13 października 2016 r. społeczność Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach zgromadziła się aby świętować Dzień Edukacji Narodowej  połączony ze ślubowaniem klas pierwszych. Spotkanie rozpoczął Pan Dyrektor Krzysztof Szabelski, który  w swoim przemówieniu podziękował nauczycielom, uczniom i rodzicom za ich owocną pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz szkoły. Następnie wszyscy wysłuchali podziękowań i życzeń przedstawicieli Rady Rodziców, którzy przekazali bukiety kwiatów na ręce Pana Dyrektora oraz Pana Wicedyrektora dla wszystkich pracowników szkoły.

Nie zabrakło również ciepłych życzeń z ust Przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego. Po podziękowaniach i życzeniach reprezentanci klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania. Kolejnym bardzo miłym punktem programu było wręczenie wyróżniającym się nauczycielom nagród przez Pana Dyrektora. Zwieńczeniem uroczystości była humorystyczna część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Joanny Kosior. Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.