W piątek 30 września zorganizowaliśmy dla klas pierwszych Otrzęsiny. To popularne powitanie w nowej społeczności szkolnej zniknęło z naszego kalendarza na kilka lat, ale mamy nadzieję, że znowu stanie się sympatyczną tradycją. Podobnie jak kiedyś, impreza miała charakter międzyklasowych zawodów. Jako, że tegoroczną nowością edukacyjną było wprowadzenie elementów pożarnictwa, to zmagania nazwaliśmy - parafrazując tytułu popularnej lektury - ”Jak Wojtek chciał zostać strażakiem”. W szranki stanęły 1act Pani Moniki Fijołek, 1dt Pana Jarosława Zielińskiego, 1igt Pana Jacka Serkisa, 1it Pani Iwony Rusieckiej, 1wz Pani Ewy Hołody oraz 1az Pana Radosława Rybaka.

Pierwszą konkurencją z jaką musiał się zmierzyć każdy z biorących udział teamów, pod przewodnictwem wychowawców, był tor przeszkód. Uczniowie nie tylko musieli przeskakiwać przez wysokiego kozła, rozwijać wąż strażacki i celować nim do tarczy, ściągać zbłąkanego kota z drzewa, ale i zbudować możliwie największą wieżę z klocków. Liczył się duch drużyny i pomysłowość. Niektórzy wychowawcy, (dosłownie) na własnych barkach dźwigali ciężar sukcesu. Profesjonalną obsługę węża zapewnili strażacy z OSP z klasy 2it.

Kolejną konkurencją była sztafeta strażacka. Uczniowie nie podawali sobie jednak wiader z wodą, ale drżącymi rękami jajko na łyżce. Gaszenie pożarów to podstawowe zadanie strażaka - nasi uczniowie (albo wychowawcy) musieli dokonać tej sztuki korzystając jedynie z niewielkiego strumienia wody wystrzeliwanego ze strzykawki.

Kolejnym zadaniem dla naszych adeptów było narysowanie portretu wychowawcy. Spisali się świetnie-podobieństwo do oryginału wszystkich zaskoczyło. Zaufanie do „komendanta” to podstawa świetnego współgrania, sprawdziliśmy je w kolejnym zadaniu. Wychowawca kierował do celu przedstawiciela klasy, któremu zakryliśmy przepaską oczy, za pomocą nawigacji zegarowej.

Konkurencja - Łamigłówki - okazała się najtrudniejszym sprawdzianem. Poprawnie zadanie wykonały tylko trzy drużyny. Ostatnim punktem rywalizacji był pokaz talentów. Przedstawiciele klas prezentowali głównie swoje umiejętności piłkarskie, ale oglądaliśmy również taniec z rurką (a czasem i na rurze), ale i świetny popis z elementami akrobatyki sportowej.

Ostatecznie wygrała klasa 1act , zdobywając zdecydowanie największą liczbę punktów. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w zabawie przede wszystkim ogromnego zaangażowania, a wychowawcom poczucia humoru i dystansu do siebie.