W dniach 24 - 25 marca w Lublinie odbył się finał centralny VI Olimpiady – „Buduj z Pasją”. Organizatorami byli Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie oraz Targi Lublin S.A. W konkursie wzięło 16 drużyn dwuosobowych z całej Polski. Byli to uczniowie zarówno z technikum jak i zasadniczej szkoły zawodowe którzy chcieli spróbować swoich sił w zakresie wykonywania robót związanych z montażem systemów suchej zabudowy. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań obejmujących swym zakresem montaż elementów systemu suchej zabudowy oraz wykonanie zadania praktycznego – obudowa dwuteownika.

Część praktyczna olimpiady odbyła się na terenie Targów Lublin. Naszą szkołę reprezentowali Michał Bocian oraz Tomasz Adamczyk z klasy 3 cgt. Po dwóch dniach zmagań na uroczystym spotkaniu podczas Targów LUBDOM zostały ogłoszone wyniki VI Olimpiady centralnej „Buduj z Pasją”. Nasi reprezentanci zajęli III miejsce w kraju oraz znaleźli się w szczęśliwej piątce wyróżnionych przez POLSKIE STOWARZYSZENIE GIPSU za wykonanie zadania praktycznego.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.